Sorry, your browser doesn't suppor Java.

 

            anibayrak.gif (21008 bytes)                     ataturk.gif (20366 bytes)                     bayrak.gif (44829 bytes)

 

OKULUN TARIHÇESI

    Okulumuz; özel idareye ait arsa üzerinde, devletimizin başlayıp, tamamlıyamadığı eğitim ve öğretime hazır hale getirmeleri koşulu ile devrettiği devlet okuludur.

    Ülkemizde cüzzam hastalığına karşı verdiği mücadele ile tanınan ve bana göre ülkesini çok seven bir idalist olan sayın PROF. DR. TÜRKAN SAYLAN'ın başkanı olduğu Çağdaş Yaşam Destekleme vakfının bu işe talip olması ile okulumuz hızla tamamlanmış 1997-1998 öğretim yılında Cumhurbaşkanımız sn. SÜLEYMAN DEMİREL'in de şereflendirdikleri bir törenle açılmıştır.

    Okulumuzun gerek dış gerek iç donanımının süratle tamamlamısında hiç kuşkusuz PROF. DR. SN. TÜRKAN SAYLAN ile maddi, manevi destek veren yüzlerce isim vardır. Bu hayır sever fedaker insanların ve kuruluşların isimleri sınıf ve idare odalarında birer tabela ile gösterilmiştir. Yaşamkta olan kimileri gelip isimlerini görmekte, kimileri ise yardım yaptıktan sonra vefat ettikleri için yakınları hüzün ve gururla ziyaretlerine devam etmektedirler, bir taraftan da destek vermeyi sürdürmektedirler.

    Bu nedenle bu okulda okuyan herkesin hem şanşlı olduklarını düşünüyor hem de bu okulu korumaları konusunda çok hassas davranmalarını bekliyoruz.

    Yurdumuzda daha ana sınıfından itibaren öğrencilerimize kazandırmamız gereken en en önemli davranışın da devlet malına, okuluna, okul eşyasına sahip çıkma tasarruflu kullanma bilincini yerleştirme olduğunu düşünüyorum.

    Okulumuzda dış ticaret konusunda ingilizce eğitim veren bir bölüm ile; elektronik, muhasebe, ve makina ressamlığı bölümleri mevcuttur.Toplam 479 öğrenci 24-42 kişilik        sınıflarda disiplinli bir ortamda eğitim görmektedir. Çağdaş eğitimi vermek okulumuzun amacıdır.                              

 

OGRETMENLER BAS OGRETMEN
MESLEKI DERSLER OKUL GORUNUSU
OKUL ICINDEN BILGILER OKULUN TARIHCESI

 

GERI.GIF (6635 bytes)ana sayfa.gif (2264 bytes)ILERI.GIF (6812 bytes)

 

Eregli Mah.

Karanfilii Cavus Sok.

No:1

Sehremeni/Istanbul

telafon.gif (1791 bytes)=(0212) 588 83 99

 

                SEMBOL.jpg (2712 bytes)                                      flower.gif (2532 bytes)                                                      esweb.gif (3040 bytes)